Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX
Детали, цена и големини за Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX
Бесплатна достава · Плаќање при прием Достава 200 МКД, бесплатна над 3.500 МКД и во Битола · Плаќање при прием
- Достава 2-5 дена низ Македонија
- Плаќање при прием
- Оригинал со гаранција
- Враќање во 14 дена
Опис за Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX
Прочитај повеќе
Рачната пила TOPEX 10A760 е специјализиран алат за сечење блокови од ситнозрнест и порозен бетон (газбетон, ytong) и слични лесни градежни блокови. Тврдометалните вметоци ѝ даваат висока отпорност на абење и долготрајна острина дури и при работа со абразивен материјал.
Секој заб со видија вметок овозможува брзо, контролирано и право сечење на блокови до бараната димензија, без кршење и без потреба од електричен алат. Идеална е за ѕидари и градежници при работа со гасбетон, како и за прецизно докроивање на блокови директно на градбата.
Карактеристики
- Должина на сечилото: 600mm
- 17 заби со видија (тврдометален) вметок
- Висока отпорност на абење и долготрајна острина
- За газбетон, ytong и лесни градежни блокови
- Бренд: TOPEX
Често поставувани прашања
За кој материјал е наменета? За сечење блокови од ситнозрнест/порозен бетон: газбетон, ytong и слични лесни блокови.
Колку заби има и колку е долго сечилото? Сечилото е долго 600mm и има 17 заби со видија вметоци.
Дали забите траат при абразивен бетон? Да, тврдометалните вметоци даваат висока отпорност на абење и долготрајна острина.
Слични производи од Столарски алат
Чекан за хефтање 6-10мм Emtop EMGU4512
Стега 300мм Emtop ECLPF12101
Стега 250мм Emtop ECLPF05301
Стега 150мм Emtop ECLPF05101
Најчести прашања за Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX
Дали Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX е достапен за нарачка?
Да, Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX е достапен за онлајн нарачка додека има залиха.
Која е цената на Рачна Пила за Газбетон Блокови 600mm 17 Заби TOPEX?
Моменталната цена е 1.150 МКД. Ако има попуст, редовната и намалената цена се прикажани директно на производната страница.
Дали производот е оригинален и со гаранција?
Да, производот е оригинален, набавен преку проверени канали. Важи гаранција согласно условите на производителот и законските права на потрошувачите во Македонија.
Дали има достава низ Македонија и плаќање при достава?
Да, Centimetar доставува низ Македонија и овозможува плаќање при достава.
Оценки за производот
Сè уште нема одобрени оценки за овој производ.